Уже в травні Україна залишиться без дизпального

За прогнозами генерального директора компанії «Консалтингова група А-95» Сергія Куюна, вже в травні цього року Україна повністю вичерпає запаси дизпального.

На думку Сергія Куюна, проблемних позицій на ринку палива дві — дизельне пальне і скраплений газ, хоча й ситуація з бензином залишається незрозумілою. Головна причина погіршення ситуації на ринку пального — заминка в поставках «Роснафти», на частку якої в минулому році припало до 22% ринку зазначених палив, відмова від постачання нафтопродуктів Proton Energy, яка продавала ці ресурси з 2016 р. та відсутність ясності з новим трейдером.

Сергій Куюн зазначає, що запасів дизпального вистачить лише на квітень, а в травні вони повністю вичерпаються. Для того, щоб запобігти патовій ситуації необхідно знайти близько 300 тис. т дизпального та мінімум 40 тис. т скрапленого газу.

Директор компанії «Консалтингова група А-95» вважає, що допомогти зможе лише підписаний меморандум між Кабміном і трейдерами та щотижневі консультації з поточних питань ринку, що він передбачає. На його думку, створювати антикризовий штаб та шукати ресурси потрібно вже сьогодні.

Джерело: Тракторист