Запорізьки шляховики визначилися з головними завданнями на цей рік

Серед них:

  • завершити будівництво першого проїзду вантового мосту через річку Дніпро у Запоріжжі планується до 30-річчя Незалежності України
  • будівництво низової частини балкового мосту через річку Дніпро у Запоріжжі буде завершено у 2021 році
  • у цьому році в області оновимо та побудуємо 263,2 кілометра доріг державного значення

Мости через р. Дніпро у Запоріжжі:

▪ балковий міст

Сьогодні завершився перший етап насування прогонової будови низової частини балкового мосту протяжністю 67,4 м. Після цього продовжаться роботи зі збирання та монтажу наступних секцій і блоків. Металоконструкції завезені на будівельний майданчик вже у повному обсязі.

“Роботи на мостах тривають у режимі 24/7 без вихідних. Це дозволяє не лише рухатися у рамках графіку – але й випереджати його. Є складна ситуація з греблею – якщо проїзд нею перекриють, мости Преображенського не витримають потенційного навантаження. Тому для нас важливо витримувати визначений на старті дедлайн. Увесь комплекс балкового мосту буде завершено вже цього року” – розповідає Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року ми відкрили рух верховою частиною балкового мосту, тим самим забезпечивши транспортне сполучення з Хортицького району на острів Хортиця. Рух на Хортицю проходить через новий балковий міст, а рух з Хортиці – мостом Преображенського.

▪ вантовий міст

На споруді №10 продовжується влаштування буронабивних паль тимчасової опори ВО-3. Всього необхідно добурити та забетонувати 3 палі. Паралельно тут проводяться роботи з монтажу секції прогонової будови в прогоні 6-7 – з необхідних 8 балок мостобудівники зібрали вже 6. Також мостобудівники продовжують накопичення металоконструкцій прогонової будови на спорудах №3, №9, №10, №16.

Завершити будівництво першого проїзду вантового мосту через річку Дніпро у Запоріжжі планується до 30-річчя Незалежності України.

Дорожні плани на 2021 рік – відремонтувати 263,2 км доріг державного значення

▪ Завершимо оновлення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

Наразі вже відфрезеровано 10 км дороги – повну протяжність дороги в межах Запорізької області. З них на майже 8 км вже влаштовано вирівнюючий шар дорожнього покриття.

▪ Оновимо 20 км дороги М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта.

Будуть проведені роботи з регенерації дорожнього покриття, влаштування вирівнюю чого та верхнього шарів, а також украплення узбіччя. У планах також будівництво обходу м. Мелітополь від автомобільної дороги М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта до дороги М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м. Таганрог). Це понад 5 км нової дороги.

“Запорізька область — серед лідерів з ремонту доріг у 2021 році. У наших планах будівництво 5 км нової дороги, капітальний ремонт 62,77 км, поточний середній ремонт 195,4 км, а також реконструкція 7 штучних споруд. Цього року ми завершуємо оновлювати основну мережу доріг державного значення, і розпочинаємо активне оновлення територіальних доріг”, – розповів голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Зокрема буде оновлено наступні територіальні маршрути:

▪ Т-04-01 Дніпро – Васильківка – Покровське – Гуляйполе – Пологи – Мелітополь – 62,4 км

▪ Т-08-20 Якимівка – Кирилівка – 41,5 км

▪ Т-04-08 Павлоград – Васильківка – Новомиколаївка – Оріхів – Токмак – 29,5 км.

Усього у 2021 році у рамках президентської програми “Велике будівництво” планується оновити та побудувати 263,2 км доріг державного значення у Запорізькій області.